Může pes papriku?

Zdroj úvodního obrázku: elements.envato.com

Paprika patří k oblíbené a zdravé zelenině, která díky svému množství odrůd, barev i chutí, nachází uplatnění v teplé i studené kuchyni. A jak se na ni tváří naši mazlíčci?

 

Je paprika pro psy jedovatá?

Paprika, stejně jako například brambory nebo rajčata, obsahuje alkaloid solanin, který je jedovatý. Pokud pes sežere větší množství těchto potravin, mohou se u něj projevit příznaky podráždění trávícího traktu: zvracení, průjem, nevolnost. Ve velmi vysokých dávkách může dokonce působit na nervový systém – apatie, deprese, obtížné dýchání až křeče. Nicméně takové stavy jsou extrémně vzácné.

Zdroj: elements.envato.com

Kolik papriky může pes sníst?

Úplně se vyhněte zelené paprice, která obsahuje výrazně větší množství solaninu. Červená paprika má navíc příjemnější sladší chuť. Z papriky vždy odstraňte stopku i vnitřek včetně semínek a podejte jen malý kousek dužiny.

Vařením papriky docílíme její lepší stravitelnost.

Paprika by neměla být součástí každodenního jídelníčku. Nejjednodušší bude ji psovi nedávat vůbec.

Papriku lze v každém případě nahradit vhodnější zeleninou: okurkou, mrkví, červenou řepou nebo kedlubnou.

 

Která paprika je nejvíce nebezpečná?

Kromě výše zmíněné zelené papriky jsou absolutně nevhodné všechny druhy pálivých papriky- feferonky i chilli. Za onu pikantnost je zodpovědný kapsaicin, který může u psa vyvolat extrémní podráždění trávícího traktu, krvavý průjem i dušnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *