Může pes ananas?

Zdroj úvodního obrázku: elements.envato.com

Ananas představuje pro psy šťavnatou a přitom sladkou pochoutku, obsahující vitamín C, B a celou řadu látek jako draslík, vápník, hořčík, železo, zinek a měď, které mají pozitivní vliv na lidský i zvířecí organismus. Navíc obsahuje enzym Bromelain, který velmi pozitivně ovlivňuje správné trávení a současně se vyznačuje protizánětlivými vlastnostmi. Bohaté nutrienty mají pozitivní vliv na správnou funkci imunitního systému.

Ananas je považován i za přírodní prostředek proti odčervení, rozhodně bychom jím však neměli nahradit běžné antiparazitární přípravky.

Ananas můžete nabídnout vašemu parťákovi čerstvý nakrájený na menší kousky. Své využití najde i v domácnostech, kde se zvířata stravují BARFem.

Další možností je jej rozmixovat a použít na lízací podložku. Ananasové pyré lze také použít jako tekutou složku do pečených keksů.  

Zdroj: elements.envato.com

Sušený ananas skýtá velkou výhodu co se týče skladování, poslouží jako snack na cestách, ale bývá často doslazovaný. To mu přidává na energetické hodnotě a při krmení ve větším množství může sehrát roli při nárůstu váhy. To stejné platí pro ananas z konzervy.

! Díky obsaženým trávícím enzymům není vhodné míchat ananas s mléčnými produkty, jako je tvaroh nebo jogurt, protože při rozkladu mléčné bílkoviny mohou vznikat produkty vyznačující se nahořklou chutí. K tomu dochází už během několika minut.

! Vzhledem k vyššímu obsahu cukru bychom se mu měli raději vyhnout u diabetiků (zvířat trpících cukrovkou).

! Obsahuje větší množství kyselin a při konzumaci většího množství může způsobit trávící obtíže, nejčastěji se projevující zvracením, průjmem a nadměrnou plynatostí.

! Vyhnout bychom se měli zejména málo zralým kouskům.

Některým psům s citlivým zažíváním nemusí ananas vůbec sednout, proto je lepší vždy začít nejprve jedním malým kouskem a vyčkat, jak na něj zvíře zareaguje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *