Jitrocelový sirup pro psa

Jitrocelový sirup je přírodní preparát hojně využívaný zejména při dýchacích obtížích, především u psů při podezření na psincový kašel.  Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění virového i bakteriálního původu, projevující se zejména hlasitým, záchvatovitým kašlem.

Základem léčby je klidový režim, teplo a izolace od ostatních psů.

Tento sirup lze však využít jako podpůrnou terapii i při jiných respiratorních obtížích.

Jak funguje?

Jitrocelový sirup usnadňuje vykašlávání, pomáhá při zahlenění a podporuje imunitu. Některé jsou obohacené o vitamin C nebo echinaceu. Žádné nežádoucí účinky nemá, stejně tak nehrozí předávkování.

Jak vybírat?

Množství jitrocelových sirupů je opravdu velké a okolo výběru pro psy koluje celá řada mýtů. Po jakém sirupu tedy sáhnout? Má být slazený cukrem, medem, umělým sladidlem, nebo naopak musí být bez cukru i umělých sladidel? Pravda je taková, že jediný požadavek, který musí sirup splnit je, že nesmí obsahovat xylitol. Ostatní sladila, i ta umělá jsou pro psa neškodná. Xylitol může způsobit rapidní pokles krevního cukru a selhání jater.

Abychom vám usnadnila výběr a minimalizovalo se riziko otravy, důkladně jsme prošla složení následujících sirupů a roztřídila je na vhodné a ty nebezpečné. Dobrá zpráva je, že xylitol obsahovaly pouze dva z nich.

ANO (přípravky bez xylitolu):

Dr. Max Jitrocel Skorocel bez cukru

Dr. Müller Müllerův sirup s jitrocelem medem a vitaminem C

Topvet For Pets Kašel a nachlazení

Dr. Max Jitrocel vitamin C

Dr. Weiss STOPKAŠEL Medical sirup

Herbacos Jitrocelový sirup s vitaminem C

Herbacos Jitrocelový sirup s echinaceou a vitaminem C

Aromatica Stevian jitrocelový sirup se stévií

Diavita Jitrocel bylinný sirup s vitaminem C

Mucoplant jitrocelový roztok na dobrou noc

Dromy jitrocelový sirup

Phyteneo Jitrocelový sirup

NE (přípravky, obsahující xylitol):

Serafin Jitrocelový sirup

Serafinkův dětský sirup

Pozor si také dávejte na jiné než jitrocelové sirupy, například Tussirex sirup na kašel nebo Kaloba Sirup obsahují také xylitol.

Dávkování

Jitrocelový sirup podáváme přímo do tlamičky 3x denně v dávce: 1 čajová lžička pro malé psy, 1 polévková lžíce pro velké psy.

Jitrocelový sirup pro kočky

Obdobou psincového kašle u psů je kočičí rýma. Pokud chcete kočce dát jitrocelový sirup, dávkování bude jako na malého psa – tedy 3x denně 1 čajová lžička. Kromě xylitolu je nutné vyvarovat se sirupům, obsahujícím mentol.

Jeden myslel na “Jitrocelový sirup pro psa

  • 31 října, 2023 (7:33 pm)
    Trvalý odkaz

    Používáme a pejskové se zlepšily i v krmení. Samotný sirup moc nechtěli , ale stačilo umazat trochou masíčka z večeře a snědli by i misku, ve které dostávají medicínu. A už nejsou potíže s krmením.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *